Проби металів в Україні та світі

Щоб упорядкувати і сертифікувати ринок дорогоцінних металів, захистити покупців від підробок, щоб ювелірні прикраси не приносили розчарувань і завжди нас радували, в нашій країні і у всьому світі прийнята загальна маркування проб металів.

Золото

Споконвіків золото вважається особливим металом. Його цінність визначається не лише кількістю його видобутку, його рідкістю, а відповідно високою ціною, яка визначає статус людей, що його носять. Відношення до золота склалося ще і завдяки його красі, довговічності, пластичності. Ювелірам легко працювати з ним, з нього можна зробити найнезвичайніші, тонкі, ажурні прикраси, які задовольнять найекстравагантніший смак, і довго радуватимуть володаря, та навіть його нащадків.

Проте в чистому вигляді золото не достатньо стійке, для зміцнення його додають такі метали, як паладій, цинк, кадмій, мідь, платину, нікель, срібло. Від кількості вмісту чистого золота у виробі і залежить його проба.

Проба визначає кількість одиниць золота на 1000 одиниць маси виробу.

З 1958 р. в СРСР були прийняті такі проби: 375-а, 500-а, 583-а, 585-а, 750-а, 958-а.
В Україні 1994 г.: 333-я, 375-а, 500-а, 583-я, 585-а и 750-а.
А з 1998 року за стандартні прийняті 375а, 585я, 750а проби.

Щоб дізнатися про якість домішок, що містяться у виробі, уважно погляньте на маркування, де вказані пропорції металів, що зміцнюють. Наприклад: ЗлНЦ15-10, дане маркування говорить про те, що в сплаві 15% нікелю, 10% цинку, 75% золота. Також маркування може виглядати так: ЗлСрМ750-40, що означає, у виробі 75% золота, 4% срібла, 21% - відповідно міді.

Проте на заході і в Європі проба золота вимірюється каратами (karat, не сплутайте із співзвучною одиницею виміру маси коштовного каміння). Так чисте золото без домішок визначається 24 каратами, загальноприйняті проби за такою схемою: 9, 14, 18 і 22 карати.

Срібло

В природі срібло зустрічається частіше, ніж золото, тому і вартість його набагато нижча. Проте ювелірні вироби з нього не менш красиві. Срібло – метал ковкий і податливий, він активно використовується в ювелірній промисловості. Від взаємодії із зовнішнім середовищем срібло може покриватися темним нальотом, це сульфід срібла, при грамотному догляді, він легко видаляється, і прикрасі повертається первинний сяючий вигляд.

Як лігатура для срібла використовується найчастіше мідь, наявність її у складі сплаву в певних пропорціях надає йому потрібних властивостей. Також використовується нікель, алюміній, кадмій і цинк.

До 1994 року, ще в СРСР використовувалося срібло 750-ї, 800-ї, 875-ї, 916-ї, 960-ї проб.
З 1994 року введені у використання всеукраїнські проби: 750-а, 800-а, 830-а, 875-а, 924-а, 960-а.
А вже з 1998 року в нашій країні загальноприйнята 925-а проба.
Можна зустріти поняття «британське срібло», це 958-а проба, сплав дуже високої чистоти.

Платина

Платина в природі зустрічається ще рідше, ніж золото, тому і цінується вона вище. Працювати з нею ювелірам дуже зручно, вона податлива, володіє красивим блідо-сірим кольором, вироби з неї виглядають шляхетно, випромінюють спокій і надійність. Платина не окислюється, не втрачає свого блиску від часу. Як лігатури для платини використовують іридій або мідь, вміст чистого металу в сплаві має бути не менше 95%, що відповідає 950й пробі. А в Великобританії використовується своє маркування на ньому зображений герб країни, що позначає також 950-у пробу.

Будьте уважні, вибираючи вироби з дорогоцінних металів, уважно розгляньте маркування, пробу, все, що написано на бирці, купуйте прикраси лише в сертифікованих магазинах, тоді це буде гідним капіталовкладенням, підкреслить статус і смак володаря, відобразить красу його внутрішнього світу.Зв'язатись з нами


Курс валют

Інформер курсу євро і долара до гривні, а також крос-курс для пари євро-долар
Курс золота, срібла, платини і паладію у гривнях за грам, встановлений НБУ

Автоломбард

Автоломбард - вул. Щирецька, 36 (ринок "Південний" над автосалоном РІК АВТО)

Статті

Новини

Читати повністю

22.01.2013

Тестова новина "Ломбард Копійка" Тестова новина "Ломбард Копійка" Тестова новина "Ломбард Копійка"
Тестова новина "Ломбард Копійка"Тестова новина "Ломбард Копійка" Тестова новина "Ломбард Копійка"
Тестова новина &quo

...